Лисичанською місцевою прокуратурою до суду направлено майже 50 обвинувальних актів стосовно поплічників терористів

Лисичанською місцевою прокуратурою спільно з іншими правоохоронними органами регіону ведеться активна робота щодо кримінального переслідування осіб, які брали участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань.

Упродовж 2015-2016 років виявлено більш ніж півсотні поплічників терористів, які увійшли до складу підрозділів так званих «армії юго-востока», «батальйону призрак» та інших незаконних збройних формувань, що підпорядковуються терористичній організації «ЛНР».

Отримавши зброю, вказані особи брали участь у бойових діях переважно на території Луганщини, здійснювали несення служби на облаштованих блокпостах, де перевіряли документи у громадян, здійснювали їх особистий огляд, огляд речей і транспортних засобів.

Завдяки наполегливій роботі, за період 2015-2016 років Лисичанською місцевою прокуратурою направлено до суду 47 обвинувальний актів за ч. 2 ст. 260 КК України (участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань). Майже половина зазначених проваджень судами розглянуто з винесенням обвинувальних вироків, щодо більшості із засуджених осіб призначено реальну міру покарання у вигляді позбавлення волі. Решта проваджень перебуває на судовому розгляді.

Слід зауважити, що у зв’язку з набуттям чинності змін до кримінального процесуального Закону, в частині визначення підслідності за органами Служби безпеки України кримінальних проваджень пов’язаних з проявами сепаратизму, певну кількість нерозкритих злочинів цієї категорії та новозареєстровані повідомлення, в тому числі про вчинення терористичних актів, передано до слідства СБУ.

Робота на вказаному напрямку триває.

Прес-служба прокуратури Луганської області (за матеріалами Лисичанської місцевої прокуратури)

Поделиться в соцсетях: