Грошову допомогу призупинили для 150 тисяч переселенців

21 лютого Міністерство соціальної політики призупинило виплату пенсії та соціальної допомоги для 150 тис. переселенців. Причина — масові підробки документів про тимчасову реєстрацію. Дані перевіряє Служба безпеки України.

— Близько 40 відсотків переселенців незаконно отримують допомогу від держави, — каже міністр соцполітики Павло Розенко.

— На неї мають право люди, які проживають на підконтрольній Україні території, — ­продовжує Павло Розенко. — Тому четвертий місяць спільно з СБУ працюємо над виявленням шахрайських схем. Ідеться не лише про жителів ЛНР, ДНР, а й про чиновників міграційної служби, соцзабезів. Справжнім переселенцям боятися нічого. Якщо всі документи оформлені правильно, виплати їм поновлять найближчим часом.

Перевіркою фактичного місця проживання переселенців займалася міграційна служба. Якщо зазначена в довідці прописка не відповідала дійсності, то за день людину могли позбавити виплат. Довідку потрібно було поновлювати через півроку. 6 січня президент підписав закон. Згідно з ним, переселенцям дозволили не повідомляти органи міграційної служби про фактичне місце проживання.

СБУ перевірила списки переселенців у Донецькій, Луганській, Запорізькій, Харківській і Дніпропетровській областях. Планують зробити це й в інших регіонах.

— Ми виявили численні порушення. У Сіверськодонецьку за однією адресою значилися 7,5 тисячі переселенців, в Ізюмі — 3293, у Дружківці — 1300, — розповідає голова Служби безпеки 49-річний Василь Грицак. — За нашими підрахунками, близько 900 тисяч внутрішніх переселенців — фіктивні. Щомісяця держбюджет утрачав щонайменше мільярд гривень.

Найпопулярніша схема шахрайства — "пенсійний туризм".

— Людина реєструється в соцзабезі на липову адресу. Отримує довідки для виплат і повертається на окуповану територію. Сама чи через посередників їздить по гроші. Відомо, що частина цих коштів ішла на фінансування бойовиків. На початку року на пункті пропуску "Чугунівка" затримали 48-річну посередницю. Вона намагалася провезти до Луганська 740 тисяч гривень та близько 300 банківських карток. Ховала їх у пакунках із борошном, — каже Василь Грицак. — Також виплати оформлювали на померлих та зниклих безвісти. Проти чиновників управлінь соцзахисту, міграційних служб, які були задіяні в цих схемах, відкрили 24 кримінальні провадження.

gazeta.ua

Поделиться в соцсетях: