Місія ООН направилася на Донбас

Організація об'єднаних націй (ООН) виділила робочу групу з питання найманих солдатів і правах людини для проведення розвідки в Донецьку і Луганську. Місія попрямує до центрів ДНР і ЛНР через два тижні для того, щоб оцінити ситуація в зоні ескалації військового конфлікту, а також вирішити питання російських найманців. 

Про це повідомила глава Місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер.

Пані Фрейзер відзначила, що склад групи визначався Радою ООН і складається лише з незалежних міжнародних експертів першокласного рівня. «Вони проведуть ряд зустрічей в Києві, а також, як ми сподіваємося, зможуть відвідати Донецьк і Луганськ», - повідомила глава місії. Протягом шести місяців вони повинні підготувати доповідь Раді ООН з прав людини.

Разом з тим, в ООН стверджують, що зараз існує ризик нової ескалації військових дій. Згідно зі звітом Спеціальної моніторингової групи організації на сході України йдуть постійні бої і порушення мінських мирних домовленостей. Ці порушення за січень-лютий поточного року стали вже практично систематичними. Якщо за останнє півріччя 2015 року ситуація на Донбасі була більш-менш спокійною, то на даний момент по всій окупованій території лунають вибухи і постріли. При цьому наголошується, що посилилися перестрілки в кількох гарячих точках в зоні АТО, переважно поблизу Донецька і Горлівки (обидва міста тимчасово окуповані терористами) і поблизу сіл і міст на лінії зіткнення, зокрема, Комінтернівське, Широкино і Зайцеве.

В результаті посилення конфлікту постійно гинуть ні в чому не винні мирні жителі. Тільки за період з 16 листопада 2015 року по 25 лютого 2016 року Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) зафіксувало, що вбито 21 осіб (13 чоловіків і 8 жінок), 57 чол. були поранені, з них 8 дітей. Наступна доповідь буде представлений після закінчення поточного півріччя в ході відвідування місії ООН територій ДНР і ЛНР.

rbn.cc

Поделиться в соцсетях: