Матіос: ДРГ ворога до розстрілу мобільної групи під Щастям не причетна

До розстрілу мобільної групи в районі міста Щастя Луганської області не причетна розвідувально-диверсійна група, яка могла зайти з непідконтрольної Україні території.

Про це заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос в ефірі "Громадського".

"Злочин вчинено особами, які перебували і перебувають зараз на території, підконтрольній Україні", - наголосив він.

За його словами, слідством відпрацьовано 6 з 7 основних версій, і всі вони не знайшли підтвердження.

Матіос додав, що справа надзвичайно важка, оскільки при вчиненні злочину було знищено значну кількість доказів. "Але ми на фінішній прямій", – зазначив він.

Нагадаємо, 2 вересня минулого року поблизу міста Щастя була розстріляна зведена мобільна група, загинули дві людини - волонтер і співробітник Фіскальної служби, чотири людини були поранені.

Директор департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко повідомив, що мобільну групу поблизу Щастя підірвали із засідки, і підкреслив, що до обстрілу може бути причетний "хтось із своїх".

Таку ж думку висловлював і голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука. Зокрема тоді він заявив, що до розстрілу зведеної мобільної групи причетні військовослужбовці одного з підрозділів Збройних сил України, які покривають контрабанду товарів через лінію розмежування у цьому районі, зокрема 92-й ОМБ.

У свою чергу командир 92-й ОМБ Віктор Ніколюк відкинув звинувачення на адресу бригади, заявивши, що їй навмисно псують репутацію, проте імена замовників не можуть бути озвучені, поки йде слідство. За його словами, кампанія з дискредитації має відразу кілька цілей: посварити армію з цивільними патріотами, знизити рівень взаємодопомоги, а також розірвати консолідацію зусиль волонтерів.

У жовтні більше ста людей пройшли перевірку на поліграфі у справі розстрілу мобільної антиконтрабандної групи бійців на Луганщині.

Напередодні Тука розповів подробиці щодо перебігу слідства у справі про розстріл мобільної групи під Щастям. За його словами, слідчі стикаються з сильним спротивом, однак робота триває. 

depo.ua

Поделиться в соцсетях: